• Неодамнешно
Сос од мастило васаби соја
zoom_in

Сос од мастило васаби соја

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Мали капки, голем вкус направен со природно приготвуван сос од соја од ГМО. Нема вештачки состојки или конзерванси. Wasabi соја сос гурмански васаби знаете што значи тоа : ова е жешко. Направено со искрена до-добра реална васаби, нашиот сос од соја одсаби не се плетка наоколу. Добив силен вкус со интензивна топлина што ќе ви даде јазичен лашут, проследено со убав хит на носот. Балансирана солени топлина сос што ги тресе работите до цртичка, испрскајте, истурете, забијте. Од мешање-пржење до хамбургери до маринади до натопување сосови до преливи за салата, секој интензивен пад на мастило носи повеќе на масата, скара и вок од кој било друг сос од соја. 8 fl oz (240 ml) мастило сос соја соја малку капки, голем вкус направен со природно приготвуван сос од соја од не-ГМО. Нема вештачки состојки или конзерванси. Wasabi соја сос гурмански васаби знаете што значи тоа : ова е жешко. Направено со искрена до-добра реална васаби, нашиот сос од соја одсаби не се плетка наоколу. Добив силен вкус со интензивна топлина што ќе ви даде јазичен лашут, проследено со убав хит на носот. Балансирана солени топлина сос што ги тресе работите до цртичка, испрскајте, истурете, забијте. Од мешање-пржење до хамбургери до маринади до натопување сосови до преливи за салата, секој интензивен пад на мастило носи повеќе на масата, скара и вок од кој било друг сос од соја. 8 fl oz (240 ml) добро пред да уживате. Фрижидер по отворањето.

Избор на купувачи..