• Неодамнешно
Crusteaz Gluten Free жолт торта мешавина, без вештачки вкусови, бои или конзерванси, Oz Box
zoom_in

Crusteaz Gluten Free жолт торта мешавина, без вештачки вкусови, бои или конзерванси, Oz Box

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ако немаше торта на вашата прослава, дали навистина се случи? Не прескокнувајте десерт ако сте без глутен-наместо тоа, земете ја мешавината на жолти торта без глутен. Со истиот одличен вкус како нашата класична мешавина, нема да верувате дека нема глутен. Едноставно додадете јајца, млеко и путер во мешавината и уживајте во жолтата торта со уста по печење околу 27 минути. Миксот без жолта торта на Крустез, доаѓа во кутија од 18 унци без вештачки бои, без вештачки вкусови и без вештачки конзерванси. Влажна и вкусна : Нема ништо како класична жолта торта. Krusteaz испорачува со уста, жолта торта со квалитетен пекари што ја бира секоја прослава . лесно може да се направи : едноставно додадете јајца, млеко и путер во мешавината и не заборавајте да го додадете омиленото шлаг или преполнување . направете го тоа Ваш сопствен : Одете класичен со рецептот на кутијата. Или користете ја оваа мешавина како алтернатива без глутен за правење третмани како торта од лимон од лимон од малина или торта од лимон од лимон. Што е вклучено : Секоја нарачка вклучува една кутија од 18 унци со рок на траење од производство од 365 дена. Овој кутија пакет е одличен за да имате мешавина од Krusteaz на рака секогаш кога ќе го посакате!.

Избор на купувачи..