• Неодамнешно
Енергетски стоп Предна и задна улична воинствена сопирачка комплет со црвен прав обложен дебеломер KC706- одговара на Хонда Превер
zoom_in

Енергетски стоп Предна и задна улична воинствена сопирачка комплет со црвен прав обложен дебеломер KC706- одговара на Хонда

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овој комплет е специјално направен за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки постојки под најинтензивни услови. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Поминете повеќе време уживајќи во она што е најважно - погонот. Енергетски стоп Предниот и задниот дел на сопирачките на сопирачките со воин со црвен прав обложени дебеломер KC706-26. Поточно дизајниран за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки запирања под најинтензивни услови. Z26 керамичка формула Z26 јаглеродни влакна нуди екстремни перформанси на сопирањето, дизајнирани за мускулни автомобили и возила за изведба. Позлата со дихромат на сребрена цинк се нанесува на сите дупчат и слотирани ротори. Вклучува влошки на сопирачките Z26, дупчат и слотирани ротори, хардвер за инсталација и lube на керамичка сопирачка со висока температура. Fits : Honda Predude 2001-1997. Се вклопува во Изберете : 1997-2001 Honda Prelude и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Избор на купувачи..