• Неодамнешно
Калтренд Предни Кофи Капаци За Седишта Кордура за 2011 Година-Рам Дакота-ДГ252-06ЦЦ Беж Вметнете Со Црна Облога
zoom_in

Калтренд Предни Кофи Капаци За Седишта Кордура за 2011 Година-Рам Дакота-ДГ252-06ЦЦ Беж Вметнете Со Црна Облога

DEN 2712.80

Количина на стоки
check Достапно на барање

Калтренд Предни Кофи Капаци За Седишта Кордура за 2011-2011 Рам Дакота-DG252-06 CC Беж Вметнете Со Црна Облога w/посебен потпирач за глава w / потпирач за раце w / странично воздушно перниче Cal Trend CORDURA® капаците на седиштата се конструирани со висококвалитетни Предива На Invista за да обезбедат цврсто и издржливо чувство. Предностите На Ткаенините Инвиста се центрираат околу неговата отпорност на триење и високата цврстина на истегнување. Оваа специјална ткаенина е направена со 1000 Дениер (1000д) обложена КОРДУРА® најлонска ткаенина. 1000 Негирач е повикување на количината на користена ткаенина и нејзината тежина по должина на ткаенина. Во однос на лаик 1000Д е на повисокиот крај на јаките страни на ткаенината. Со овој тип на концентрација, тој гарантира засилен слој на заштита за седиштата на вашето возило. Фактот дека е направен со толку густ материјал, исто така, укажува дека цврсто ќе ја задржи својата форма над седиштата во вашиот автомобил. ПРЕЦИЗНО СЕЧЕЊЕ-Кофи со посебен потпирач за глава со потпирач за раце со странични воздушни перничиња Премиум капаците на седиштата Во стилот На Кордура се прецизно исечени и прилагодени според фабричките спецификации на возилото. ЗАШТИТЕНИ СО УВ - нашите капаци За седишта За автомобили Кордура имаат специјализирана ткаенина третирана СО ув заштита, зачувувајќи го животот и изгледот на капаците на седиштата на вашето возило во годините што доаѓаат. Водоотпорен-Специјализираната ткаенина за покривање на седиштата за автомобили го содржи нашиот потпис Калтренд водоотпорен за да помогне во продолжување на животниот век и изгледот на капаците на седиштата.

Избор на купувачи..