• Неодамнешно
Ана Степен Вдлабнати Пир Таванот Зафатеност Сензор За Движење Инфрацрвен Сензор Прекинувач
zoom_in

Ана Степен Вдлабнати Пир Таванот Зафатеност Сензор За Движење Инфрацрвен Сензор Прекинувач

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сензорите за зафатеност ги рефлектираат најновите случувања во технологијата за внатрешно осветлување и обезбедуваат речиси нула енергетски отпад при непотребно вклучување на светлата.* Сензорите за зафатеност ги рефлектираат најновите случувања во технологијата за внатрешно осветлување и обезбедуваат речиси нула енергетски отпад при непотребно вклучување на светлата. Вклучете ги поврзаните светла автоматски кога некој ќе влезе во собата.Спецификација : *Име : прекинувач За Инфрацрвен сензор*Метод На Инсталација : вграден*Номинален напон : 180v-240 V*Номинална фреквенција : 50 Hz*Големина : 88*70*40mm*растојание На Дупката : 70-75mm*Бела боја*Тежина : 90g*Растојание На Сензори : 5-8m*моќност На Оптоварување (W) : 1500*функција За Заштита : отпорна на прашина*електричен век : 1 милион пати*опсег На Примена : дома интелигентни осветлување*проводник Материјал : Конзервиран бакар*школка материјал : Абс*метод На Жици : терминален БЛОК*МЕХАНИЧКИ ЖИВОТ : 1 МИЛИОН пати*заштита одделение : ip20*време На одложување : 2s-20min*метод на индукција : инфрацрвена индукција*3c номинален напон опсег : ac220v*модел : 10a, 16a (Опционално)Содржина На Пакетот : 1 x Инфрацрвен сензор Прекинувачи : 1. Ве молиме дозволете мало отстапување помеѓу податоците и рачното мерење. Вдлабнат пир движење/прекинувач за сензор за зафатеност со целосен агол на откривање од 360 степени.

Избор на купувачи..