• Неодамнешно
СЕРВО, 9g Серво Исклучителна Практична Црна За Rc Брод За Робот ЗА 6CH RC Хеликоптер ЗА RC Автомобил ЗА Фиксна Крило Авион
zoom_in

СЕРВО, 9g Серво Исклучителна Практична Црна За Rc Брод За Робот ЗА 6CH RC Хеликоптер ЗА RC Автомобил ЗА Фиксна Крило Авион

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

РК Серво, 9 G Серво Исклучителна Практична Црна За Рк Брод За Робот ЗА 6 CC ХЕЛИКОПТЕР ЗА 1/24 RC Автомобил За Фиксна Крило Авиони Спецификација : Тип На Ставка : 9 G Сервоматеријал : Пластика Боја : Црна Големина : Прибл. 32х23х11мм/1, 3х0, 9х0, 4нежина : Прибл. 15.0 g/0.5 Ozworking Температура : -25 Степени Целзиусови ~+60 Степени Целзиусови Работен Напон : 4.8 V-6.0 VPulse Ширина Опсег : 500~2500usecneutral Позиција : 1500usecovorking Брзина : 0.17 секунди/60 степени 4.8 Работна Брзина : 0.13 секунди/60 степени 6.0 VFitment : Одговара За 1/24 rc carfit за фиксна крило авион за rc boatfit за robotfit За 6ch Rc Хеликоптер Пакет Листа : 1 X 9g Servo1 X Завртка1 x серво рака забелешка : 1. За авиони и бродови управувани од моторот, мора да се користи гума за намалување на вибрациите.2. преоптоварувањето ќе го оштети серво механизмот.3. Ве молиме изберете го точниот модел според вашата апликација.4. Чувајте го сервото чисто, подалеку од прашина, корозивен гас и влажен воздух. Најпопуларниот микро сервер тежи само 9g/0,3 oz, инсталацијата и расклопувањето се едноставни и удобни. Одговара за робот/6 CH RC хеликоптер/1/24 далечински управувач автомобил/фиксна крило авиони/далечински управувач брод. Мала тежина, без оптоварување на машината за далечинско управување, сигурна и издржлива во употреба. Моќната серво функција е многу корисна за уживање во времето на возење и . Исклучителната изработка и производство обезбедуваат максимална издржливост, високи перформанси.

Избор на купувачи..