• Неодамнешно
Ортоза На Стапалото На Глуждот, Лесна Ултра Тенка Стабилна Флексибилна Потпорна Потпора За Стапала Со Половина Дланка За Пронација На Глуждот Десно 35-38
zoom_in

Ортоза На Стапалото На Глуждот, Лесна Ултра Тенка Стабилна Флексибилна Потпорна Потпора За Стапала Со Половина Дланка За Пронација

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ортоза На Стапалото на глуждот, Лесна Ултра Тенка Стабилна Флексибилна Потпорна Потпора За Стапала Со Половина Дланка За Пронација На Глуждот Десно 35-38спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Ортоза На Стапалата : Пластика, Сунѓерскоп На Примена : Слаби Плантарни Мускули, Пад На Стапалото Предизвикан Од Парализа На Нервите Список На Пакети : 1 х Држач За Стапала Лесен : ортоза На пад На Стапалото, мала тежина, без товар за употреба, лесно да се стави и Полета, Нема Чувство На Воздржаност На Нозете, Поудобно За Користење. Повеќенаменски : погоден е за пронација на зглобот на глуждот предизвикан од хемиплегија, пад на стапалото и слаби плантарни мускули предизвикани од нервна парализа за подобрување на држењето на телото при одење. Ултра Тенок : ултра тенок дизајн на половина дланка, низок лак, нема потреба од сечење, можете да го користите директно во чевлите, без да го попречувате движењето на метатарзалите на стапалото.

Избор на купувачи..