• Неодамнешно
Чај Чај Бела Праска Улонг Чај Кеси, Грофот
zoom_in

Чај Чај Бела Праска Улонг Чај Кеси, Грофот

DEN 53.44

Количина на стоки
check Достапно на барање

Улонг од Дивите и стрмни карпи На Кинеските Планини Вуи во комбинација со свежите, слатки вкусови на белата праска. Уживајте во овој освежителен, природно сладок чај како нежно собирање во секое време од денот. Сташ е основан Во Портланд, Орегон во 1972 година од двајца хипици кои бараат еуфорија од чај. Оттогаш, Мисијата За Чај Скријте ја досадата надвор од светот, со состојки од најдобра класа и разновидни вкусови кои ги воодушевуваат сетилата, ги изненадуваат вашите пупки за вкус и се приготвуваат посветли и вистинити за името. Вуи улонг чај и свеж, сочен вкус на бела праска. Не-гмо потврдена. Измешани во со природни состојки од целиот свет . Пијалак на : 3-5 мин, 170-180 А ' °F, 8 fl оз вода. За ладен чај, користете двојно повеќе кесички чај.

Избор на купувачи..