• Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Чешлање На Косата, в. 1896 Платнена Уметност Од Едгар Дега
zoom_in

Заштитен знак Ликовна Уметност Чешлање На Косата, в. 1896 Платнена Уметност Од Едгар Дега

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Едгар Дегасубјект : Народен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи скица на жена која ја четка долгата црвена коса на девојката во црвена просторија. Истакнати Бои : Портокалова, Вино, Сива, Тен Едгар Дега, роден 1834 година и починал во 1917 година, бил француски уметник најпознат по своите слики и скулптури. Поголемиот дел од неговата работа е поврзана со танцот и формата на човечкото тело. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. скица на жена која ја четка долгата црвена коса на девојката во црвена соба.

Избор на купувачи..