• Неодамнешно
Дорман 097-Заптивка За Приклучок За Одвод На Бакар, Се Вклопува За Специфични Модели На Infiniti Mercure Nissan, од Избрани Вклопувања: 1993 - NISSAN ALTIMA, 2008 - NISSAN ROGUE
zoom_in

Дорман 097-Заптивка За Приклучок За Одвод На Бакар, Се Вклопува За Специфични Модели На Infiniti Mercure Nissan, од Избрани

DEN 200.80

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие дихтунзи за одвод на масло се дизајнирани според специфични големини и стандарди за сигурна замена при секоја промена на маслото. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овие дихтунзи за одвод на моторно масло се направени за да одговараат на вклопувањето и перформансите на оригиналните компоненти на опремата. Враќа функционалност-изградена за враќање на соодветна заптивка. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Infiniti EX35 : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Infiniti EX37 : 2013 Infiniti FX35 : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Инфинити ФХ37 : 2013. Инфинити ФХ45 : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Инфинити ФХ50 : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Инфинити Г20 : 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1999, 2000, 2001, 2002 Инфинити Г25 : 2011, 2012. Инфинити Г35 : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Инфинити Г37 : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Infiniti I30 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Infiniti I35 : 2002, 2003, 2004 Infiniti J30 : 1993, 1994, 1995, 1996, 1997. Инфинити ЈХ35 : 2013 Инфинити М30 : 1990, 1991, 1992 Инфинити М35 : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Инфинити М35х : 2012, 2013 Инфинити М37 : 2011, 2012, 2013 Инфинити М45 : 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010.

Избор на купувачи..