• Неодамнешно
Различни Уметници - За Љубовта Кон Вас-Винил
zoom_in

Различни Уметници - За Љубовта Кон Вас-Винил

DEN 543.04

Количина на стоки
check Достапно на барање

По продажбата на успехот на 3 12 инчен синглови објавен на крајот на опашката на 2019, За Љубовта Кон Вас е 12 песна компилација на љубовници рок покрива курирани Од Сем Дон и надгледувани Од Еуан Фрајер Од Атина На Север. Одликувајќи се со неверојатни корици на песни од уметници Како Леон Вер, Мтуме, Арчи Бел, Бендот Гап, Лоурел, Принц, Старви, Боби Калдвел И' Браќата Исли, нема полнење на локацијата, најважно до крај. Проектот траеше речиси 2 години со помош на многу музичари, пејачи и продуценти од местото на настанот. Посебен извик оди Кај Питер" Меден Глас " Хунигејл за одење дополнителна милја и правење многу воведи. Различни Уметници - За Љубовта Кон Вас / Разни-Винил.

Избор на купувачи..