• Неодамнешно
Ривс Масло Боја 22мл 10 Пкг
zoom_in

Ривс Масло Боја 22мл 10 Пкг

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ривс-Боја Во Боја На Масло. Бојата на маслото е многу популарна благодарение на неговата извонредна разноврсност. Тоа ќе ви обезбеди одлични резултати од традиционалните техники на сликање на мешање и застаклување до импасто и ѓубре. Бојата на маслото има долго време на сушење што ќе ви овозможи да мешате бои и глазура во текот на долг период. Лесно може да се направат модификации на сликата додека се развива додека бојата е влажна. Испруженото и подготвено платно е традиционална поддршка за бојата на маслото. Овој пакет содржи десет цевки од 22 мл. Во согласност СО АСТМ Д 4236. Увезени. Боја : Мулти / / Боја : Мулти.

Избор на купувачи..