• Неодамнешно
Меккормик Розмари Лисја, 0. оз
zoom_in

Меккормик Розмари Лисја, 0. оз

DEN 109.28

Количина на стоки
check Достапно на барање

Рузмаринот наоѓа дом во кујните низ Медитеранот каде што носи смел, боров вкус на говедско, јагнешко, пилешко, чорби, печива и многу повеќе. Во Меккормик, нашиот рузмарин е внимателно набавен, а потоа нежно се суши за најдобар вкус, боја и арома. Рузмаринот е совршен за месо на скара и печено каде што високата топлина го ослободува својот непогрешлив дрвенест мирис. Оваа цврста билка е прекрасна во бавно варени чорби, сосови од домати, печени компири и јадења од грав. Разновидниот рузмарин сјае и во печива како леб и лушпи. Додава карактеристичен билен вкус на десерти и пијалоци – пробајте колачи, шербет, кратко печиво, лимонада и коктели. Користете 1 лажиче. лисја од рузмарин на местото на 2 лажиче. свеж рузмарин. Меккормик Розмари Лисја донесе задебелени букви, борови вкус. Нашиот рузмарин нежно се суши за вкус, боја и арома. Совршен за скара и печено месо. Користете за бавно варени чорби, сосови од домати, печени компири и јадења од грав. Додава карактеристичен билен вкус на печива, десерти и пијалоци. 1 лажиче. сушени Лисја Од Рузмарин = 2 лажиче. сецкан свеж рузмарин. Не гмо.

Избор на купувачи..