• Неодамнешно
Siser EasyPatterns® Винил за пренос на топлина: Леопард
zoom_in

Siser EasyPatterns® Винил за пренос на топлина: Леопард

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Искористете ги Siser Easy Models Преносот на топлина винил за да ја елиминирате потребата за повеќе цврсти бои додека создавате уникатни персонализирани дизајни! За да се користи, едноставно исечете го со шемата што се свртува нагоре, да го разгалите вишокот винил и маскирајте со листот со маска со високи резерви, испорачани со вашиот ролна. Овие претходно печатени винили за пренос на топлина се одлични за изработка на маици, торби или капи и може да се користат на 100% памук, 100% полиестер, полиестерски/памучни мешавини, кожа и многу повеќе! Siser лесни обрасци пренесување на топлина винил боја : шема на леопард. Големина : 11,8 "x 24". Вклучува маска, не огледало при сечење. Маска по плевење. Нанесете и излупете топло. Може да се примени на најразлични ткаенини. CPSIA сертифицирана за употреба на облека за деца. Лесно е да се исече со крик, кимо или скенирање.

Избор на купувачи..