• Неодамнешно
Џиб Кидер-Нови Дела За Реален Миксер-Винил
zoom_in

Џиб Кидер-Нови Дела За Реален Миксер-Винил

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

2016 ослободување. По Лажичката Од 2015-тите До Океанот, Џиб Кидер испорачува неверојатна ТАНЦОВА ЛП со миксер без влез, секвенциониран заедно со машина за тапани. Ја насочува хаотичната атмосфера На Металната Машинска Музика Лу Ридс (1975) кон емотивна плима на информации што, без разлика дали е премногу или премалку, го отежнува разбирањето, но лесно се јаде. Ако електронската музика е запознаена (преку музички бетон или Ли Гембл) со претворањето на бучавата во танц, Новите Дела За Реален Миксер ја ограничуваат оваа прогресија во помалку стабилна врска : она што може да се нарече, по Стела, бракот на разумот и бедата. Нови Дела За Реален Миксер (Винил).

Избор на купувачи..