• Неодамнешно
Кембриџ Хуан Геометриски Волна Површина Килим, Беж Слонова Коска, 3'5'
zoom_in

Кембриџ Хуан Геометриски Волна Површина Килим, Беж Слонова Коска, 3'5'

DEN 551.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Богато Текстура Волна Површина Килими. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Достапно во повеќе бои и големини. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични дезени маестрално вткаени во кадифени исечени купови и со висока/ниска јамка богата со текстура вакуумирајте нов тепих од волна 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за отстранување.Кембриџ Килим Колекција. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил.

Избор на купувачи..