• Неодамнешно
Nokian One Цела Сезона 215 50R 95V XL Патничка Гума Одговара: 2012-Форд Фокус Титаниум, -Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС-Т
zoom_in

Nokian One Цела Сезона 215 50R 95V XL Патничка Гума Одговара: 2012-Форд Фокус Титаниум, -Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС-Т

DEN 1680.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Nokian One 215/50 R17 95 V Xloverview Nokian Гуми Еден е оној за безбедност, еден за издржливост, еден за одржливост, и оној за вас. Бидејќи Нокиските гуми не развиваат само гуми кои траат илјадници милји, ние изработуваме гуми кои настапуваат во моментите кога ви се најпотребни. Дизајниран да одговара на повеќето возила на пазарот, ова е вашата гума за сите сезони за настап на влажни, топли, па дури и лесни снежни патишта. Моделот на шарите овозможува одлично влечење и ракување во суви, влажни и зимски временски услови. Поддржан од ограничен производител од 80.000 милји гаранција за животниот век на шарата. Изградена со technologyмидна Странична технологија На Нокиан која го зајакнува страничниот ѕид за да ја подобри издржливоста и да ја заштити гумата од оштетување на опасноста од патот. Поддржана Од Гаранцијата За Заштита На Дупките На Нокиан која ја заменува гумата без трошоци ако опасноста од патот ја оштети гумата надвор од поправка. Нискиот дизајн на отпорност на тркалање ги намалува емисиите на СО2 за да го намали влијанието врз животната средина и да ја подобри ефикасноста на горивото. Големина : 215/50Р17. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Избор на купувачи..