• Неодамнешно
Морис Џаре - Скалилата На Јаков-Винил
zoom_in

Морис Џаре - Скалилата На Јаков-Винил

DEN 239.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Восочните Плочи се воодушевени што го претставија Оригиналниот Филмски Резултат На Џејкоб Од Морис Џаре. Скалата на џејкоб е психолошки хорор филм од 1990 година во кој глумат Тим Робинс, Елизабет Пења и Дени Ајело. Филмот го следи Џејкоб Сингер, виетнамски ветеран, чии искуства пред и за време на војната резултираат со чудни, фрагментирани визии и бизарни халуцинации кои продолжуваат да го прогонуваат. Како што се влошува неговото искушение, Јаков очајно се обидува да ја открие вистината. Иако само умерено успешна по ослободувањето, Скалилата На Јаков добија култни следбеници. Заплетот и специјалните ефекти станаа извор на влијание за разни други дела како што се хорор видео играта Тивок Рид и Тв серијата Американска Хорор Приказна. Ким Манерс се подготви за режија на Епизодата Х-Датотеки "Гротескна" со слушање на резултатот На Скалата На Јаков.Експерименталниот резултат На починатиот француски композитор Морис Јарер е динамичен и прогонувачки со употреба на пијано, синтетички, оркестарски знаци и дронови електронски звучни пејзажи кои имаат одекнувачки рогови, песни, племенски дрвени ветрови и бркање ударни. Авангардниот резултат е атмосферски и меланхоличен без жртвување на мелодијата. Се одликува со беспрекорни транзиции кои ја одразуваат осаменоста, тагата, кошмарите и ужасните халуцинации на Јаков.Записите за восочни работи се возбудени што го претставуваат целосниот резултат на СКАЛАТА НА ЈАКОВ како луксузно издание на винил со висококвалитетно пакување, 180 грама метално сребро и метално злато се вртеа винил, уметнички дела Од Џереми Пајлер и аудио повторно совладани од оригиналните главни ленти. Морис Џаре - Скалилата На Џејкоб ( Саундтрак На Оригинална Филмска Слика) - Етикета За Винил Рекорд : Записи За Восочни Работи. Музички Жанр : Саундтрак.

Избор на купувачи..