• Неодамнешно
Сапун со течно јадење со голема вредност, мирис на лимон, унца со течност, броење
zoom_in

Сапун со течно јадење со голема вредност, мирис на лимон, унца со течност, броење

DEN 95.52

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овој разноврсен сапун со течноста за садови со течноста за течности со голема вредност, базиран на 18 течности, е тежок за маснотии, е нетоксичен за луѓето кога се користи како што е насочено, нема додадена боја на хлор, или парабени, и е направен без формалдехид, фталати, амонијак, триклосан или Синтетички мириси. Шишето е изработено од 100% пластика за рециклирана пост-потрошувачка, а сапунот за садови е лесно биоразградлива формула. Со ова шише со унца од 18 флуиди, ќе можете лесно да ги одржувате садовите свежи и чисти. Сапун со течно јадење засновано на растенија. Тешко на маснотии. УСДА сертифициран производ заснован на био-базиран.

Избор на купувачи..