• Неодамнешно
Lumino Black Prima Cage, единечен сет на завеси, 42-120 ширина
zoom_in

Lumino Black Prima Cage, единечен сет на завеси, 42-120 ширина

DEN 431.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа елегантна и модерна Lumino 1 инчен дијаметар Prima Cage Finial Single Drapery Rod во врвен квалитет на црна завршница е сигурно да го подобри кој било прозорец или лизгачка врата. Тој е компатибилен со завеси во џеб или гром во стил, чистачи или замав, работи добро со клипови за драперии (продадени одделно) и има проширување на ширина од 42 до 120 инчи. Секое финале нагласува прекрасно заоблен дизајн на кафез со убава црна завршница со врвен квалитет. Финишот ја координира беспрекорно со постојните парчиња мебел, осветлување, тела и додава топлина во секоја просторија. Вклучено со овој сет е 1-инчен метал единечен прачка, две декоративни парчиња крајни крајни парчиња Prima, три цврсти држачи за монтирање, завртки, сидра на сув ид и инструкции за инсталација. Проекцијата за прилагодлива заграда (од wallид до крај на заградата) е 3,5 до 4,5 инчи. Алатките што ви се потребни за инсталација : молив, мерка на лента, вежба или шрафцигер. Чиста/прашина со малку влажна или сува крпа. Финалето на Prima Cage е елегантно и модерно за да се додаде во изгледот на секоја просторија. Шипка за драперија со дијаметар од 1 инчи. Телескопи од 42 до 120 инчи. Материјал за шипки : метал. Заврши : Црно. Lumino Single Drapery Rod Set. Две декоративни финалиња на кафез на Прима. Вклучува 3 цврсти загради. Вклучен хардвер за монтирање (завртки и прицврстувачи на dryидот). Вклучени упатства за инсталација. Сигурно добро да се координира со постојниот декор на никел, црна, сива и многу повеќе. Лесен за инсталирање. Координацијата на акциите што се продаваат одделно. Користете малку влажна крпа за чистење.

Избор на купувачи..