• Неодамнешно
Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато
zoom_in

Карат Т.В. Diamond Classic 14kt прстен за ангажман на жолто злато

DEN 12799.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Изразете ја својата loveубов со овој класичен прстен за ангажман на дијаманти. Стручно изработено во ладно жолто злато, окото е привлечено кон тркалезниот центар за дијаманти, кој стои висок на врвот на сплит-обликуван, наречен со помали дијаманти поставени на отвори. Едноставно, но зачудувачки, овој прстен за ангажман се плени со дијаманти и светла полирана сјај. Империјал 1 Карат Т.В. Diamond Classic 14 KT прстен за ангажман на жолто злато : Тежина на дијамант : 1 КТ. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Pave Setcraided во 14kt Yellow Goldavailable во големини 6-9 Nearn за дијаманти.

Избор на купувачи..