• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Сина текстура I“ платно уметност од Данхуи Наи
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Сина текстура I“ платно уметност од Данхуи Наи

DEN 14400.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Danhui Naisubject : Abstract Style : Posh & Luxe Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има закрпи со длабока сина и бела боја со тенки ленти од злато. Истакнати бои : сина, бела, црна, тен, сива данхуи Наи е роден во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на Скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Закрпи со длабока сина и бела боја со тенки ленти од злато.

Избор на купувачи..