• Неодамнешно
Малата планета од органските кратки ракави за кратки ракави на Картер, 6pk, новороденчиња
zoom_in

Малата планета од органските кратки ракави за кратки ракави на Картер, 6pk, новороденчиња

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нови стилови, иста голема вредност. Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му верувате од Картер. Изработено во 100% овластен органски памук, овој симпатичен сет на бебе со 2 парчиња е дополнителен мек на кожата на бебето. Со симпатична печатена каросерија и влечење панталони за да се совпаднат, овој лесен сет на облека е точно за вашето малечко. Истепеното памучно ребро го одржува бебето ладно и удобно цел ден, плус малите копчиња на вратот одат лесно над главата на бебето. Силните прилепувања продолжете со абење, миење, повторете + направете ги промените лесни! Сертифициран органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS). 6-пакет. Преклопуваат раменици. Силните прилепувања траат низ безброј носења и миења. 100% овластено органско памучно ребро. Размислено дизајнирано со минимално пакување извори од рециклирани материјали. Увезени. Машина за перење.

Избор на купувачи..