• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност 'преку атмосферата I' Canvas Art by James Burghardt
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност 'преку атмосферата I' Canvas Art by James Burghardt

DEN 768.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години.Уметник : Jamesејмс БургардСубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планетарна апстрактна композиција. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. - Планетарна апстрактна композиција. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа.000 слики годишно. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Истакнати бои : бела, тен, зелена, сива, сина, кафеава, портокалова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.000 слики годишно.

Избор на купувачи..