• Неодамнешно
Спирална четка - чистач за цевки за аквариум
zoom_in

Спирална четка - чистач за цевки за аквариум

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Спиралната четка Oase е идеална за одржување на цевки во морски и слатководни аквариуми. Од време на време чистење на цевки за аквариум е неопходно за одржување на идеален квалитет и јасност на водата. Со јасно или проucирно цевки, чистењето е важно за целокупниот изглед на вашиот аквариум. Спиралната четка е погодна за цевки со внатрешен дијаметар од 2/5 до 1 внатре (9 до 25 мм). Спиралната четка Oase е идеална за одржување на цевки за аквариум. Важно за одржување на идеален квалитет и јасност на водата. Идеално за одржување на појава на јасни и проucирни цевки за аквариум. Погоден за голем спектар на големини на цевки со аквариум од 2/5 до 1 внатре Внатрешен дијаметар. Компатибилна со свежа и морска вода. Максимална должина на рачката е 59,1 во.

Избор на купувачи..