• Неодамнешно
Lanco PVC цевки лепило чиста завршница, унца
zoom_in

Lanco PVC цевки лепило чиста завршница, унца

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Супер ПВЦ цемент е јасен цемент заснован на растворувач, со голема јачина за PVC SCH 40 и PVC SH 80. Одобрено за употреба во вода за пиење и DWW системи. Развиени за флексибилни и цврсти цевки, засилени за да се спротивстават на секој вид притисок. За употреба во ПВЦ Ш 40, типови I и II, канализација и спроведување на ПВЦ цевка со дијаметар од 4 ”, и ПВЦ Sch 80 до дијаметар од 1 1/2”. Сите површини што треба да се врзуваат мора да бидат чисти, суви и без загадувачи како што се филмови за нечистотија, масло и маснотии. За затворено и на отворено. Брзо сушење. Поголема адхезија од самото дрво. Чистење на вода. За домашна и професионална употреба. Нема да се губат кога ќе се изшкуркаат.

Избор на купувачи..