• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Патување низ светот“ платно уметност од Тами Куснир
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Патување низ светот“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 2601.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Пејзаж-апеститл : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има два кампери паркирани на поле пред Mountains.Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Патувајќи низ светот“ платно уметност.

Избор на купувачи..