• Неодамнешно
Cartissi 'голи златни форми iii' платно уметност
zoom_in

Cartissi 'голи златни форми iii' платно уметност

DEN 3007.36

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Cartissi 'голи златни форми iii' платно уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Истакнати бои : Бела, Пинк, Тан Светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом.000 слики годишно. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Избор на купувачи..