• Неодамнешно
Крема за лили шеќер ® Оригиналното # средно памучно предиво, светло сино 2.5oz 71g, дворови
zoom_in

Крема за лили шеќер ® Оригиналното средно памучно предиво, светло сино 2.5oz 71g, дворови

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Кревно предиво од памук од лили Sugar'n е природно, 100% предиво од памук одгледувано во САД. Потребен е совршен избор за вашиот декор за плетење и капчиња. Cream'n Cream'n Cream® е разноврсна предиво со влошена тежина, тоа е одлично за мали проекти како Dishclothts и Potholders, до степени на домашни украси како Авганистанци! Достапно во широк спектар на нијанси, вклучувајќи неутрали, светла и пастели. Погодно машина што може да се пее и може да се исуши за лесна нега. Крема за лили Sugar'n® Оригиналниот #4 средно памучно предиво, светло сино 2.5oz/71g, 120 јарди (6 пакувања) : природен, мек, апсорбирачки 100% американски памук. Содржина : 100% памук. Големина на топката : 71g / 2.5oz, 109m / 120yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : #4 Среден (влошен). Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 20 sts и 26 реда со игла за плетење од 4,5 mm (САД 7). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 13 SC и 14 реда со кука од капчиња од 5 mm (САД H/8). Користете за : плете и капчиња за дома и кујнски декор, играчки. Препорачана игла за плетење : 4,5 мм. Препорачана кука за капчиња : 5 мм.

Избор на купувачи..