• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Држави за пијалак коалама“ платно уметност од LightboxJournal
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Држави за пијалак коалама“ платно уметност од LightboxJournal

DEN 2601.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Lightboxjournals Ubject : Map Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има постери за патувања што покажува силуета на државата Алабама.Гикула (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lightbox Journal 'Држави за производство на алабама' платно уметност.

Избор на купувачи..