• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Нека дрвото расте“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Нека дрвото расте“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „Нека дрвото расте“ платно уметност од Роберт Фаркас, Црн мат, Сребрена рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има стилизирана илустрација на дрво. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Избор на купувачи..