• Неодамнешно
Патриот хостеса е сорта за домаќини во која има големи, разновидни, овални, базални лисја
zoom_in

Патриот хостеса е сорта за домаќини во која има големи, разновидни, овални, базални лисја

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

„Патриот“ е сорта на хостета во која има 12-20 "високи могили на големи, разновидни, овални, базални лисја (до 7 " долги) кои имаат длабоки зелени центри и широки нередовни бели маргини. Зеленилото за зеленило обично ќе се рашири на 24-30 "широко. Кон крајот на пролетта или почетокот на летото, патриотската хостеса ќе започне да расте долги стебленца што се протегаат надвор од зеленилото и на крајот еруптираат во светло виолетови цвеќиња, кои се сакани од опрашувачите. Функција : Карактеристика : Лисја со ниско растење кои се одвиваат за да се открие живописен зелен центар и „насликани“ бели граници. Научно име : хостеса „патриот“. Боја : зелена и бела. УСА Зона : 3-8. Зрела големина : 12-18''''x h 20-32 "В. изложеност на сонце : Делумна сенка до целосна сенка. Почва : Добро исцедена, богата со органска материја . ѓубриво : грануларно кисело ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Барање за вода : вода 2-3 време неделно додека не се утврди; Потоа по потреба. Бродови од : Алабама. Пејзаж производ - не е загарантирано да биде во цут при пристигнувањето.

Избор на купувачи..