• Неодамнешно
Атлетски работи машка капа за бејзбол
zoom_in

Атлетски работи машка капа за бејзбол

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

За излегување со секојдневно работење или вежби исполнети со сонце, завршете го вашиот активен изглед со оваа бејзбол капа од атлетски дела. Со класичен дизајн со шест панели, оваа капа има заоблен оброк и е направена во ткаенина за мешање на истегнување за лесно вклопување. Оваа капа е исто така истакната со неговата технологија за влага за влага Driworks, совршена да ја избрише потта и да ви помогне да ве олади, суви и удобни. *Машка бејзбол капа од атлетски дела *Дри-работи технологија за влага за влага *кривичен стил *стил на влечење *89% полиестер/11% спандекс *спот чист *увезен. Атлетски дела. 89% полиестер/11% спандекс.

Избор на купувачи..