• Неодамнешно
Шун Сора Паринг Нож, Нож Од Нерѓосувачки Челик, Рачно Изработени Во Јапонија
zoom_in

Шун Сора Паринг Нож, Нож Од Нерѓосувачки Челик, Рачно Изработени Во Јапонија

DEN 559.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ножот за паринг го добива своето име од неговата главна функција-отстранување или" парингирање " на работи како лушпи или јами од овошје и зеленчук. Таа е идеална за пилинг, јадро, кастрење, украсување и други детали. Неговата мала големина ви дава целосна контрола врз врвот и работ на сечилото. Општо земено, овој нож ќе го користите во вашата рака наместо против даска за сечење, иако ножевите за сечење може да се користат и за сечење мала храна, како што се чешниња лук или ѓумбир. Шун Сора обезбедува рачно изработен Јапонски квалитет по неверојатна цена. Ниту една кујна не е комплетна без барем еден нож. Комерцијалната Технологија На Композитни Сечила става челик VG10 со високи перформанси на најсовремениот И Високо Отпорен На Корозија Јапонски 420j нерѓосувачки челик на горниот дел од сечилото. Сан маи работ изградба штити и поддржува VG10 сечење јадро; брич-остар 16° работ за брзо, лесно сечење. Традиционалниот дизајн на рачката во текстура пп/ТПЕ полимерната мешавина обезбедува современ изглед, сигурно држење и рамнотежа и е лесен за одржување. Блејд танг се протега до врежаната рачка медалјон за сила и рамнотежа. Рачно изработени Во Јапонија.

Избор на купувачи..