• Неодамнешно
Впечатоци Помело Боемски Модерна Современа Област Килим, Црвено
zoom_in

Впечатоци Помело Боемски Модерна Современа Област Килим, Црвено

DEN 570.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Прекрасно дизајнираниот Тепих Од Областа Помело додава стилски акцент на речиси секоја просторија во вашиот дом. Изработен од квалитетни, 100% полипропиленски влакна со кадифен 0,31" висина на купот, овој апстрактен килим има меко чувство што може да се справи со најпрометните простории во вашиот дом. Уживајте во живописните земни нијанси на црна или канелена боја што создаваат драматичен талент додека го краси вашиот простор. Наизменични ленти од геометриски, ленти и цветови во богати, смирувачки бои ја красат површината На Помело, давајќи и раскошно чувство. Подигнете ја убавината на вашиот модерен, еклектичен, рустикален, боемски или преоден простор со овој прекрасен килим. Сет Вклучува : Еден (1) Површина Килим. Материјал : 100% Полипропилен. Бои : Црна. Шема : Блок, Геометриски. Висина На Купот : 0,31". Квалитет : Оеко-ТЕКС Сертифициран за исполнување на безбедносните и еколошките стандарди. Цврста поддршка од јута. Антистатички, отпорен На Пожар, Доказ За Молци, Хидрофобен. Стил : Модерен И Современ. Нега : редовно Вакуумирајте за да спречите поставување прашина и трошки во влакната. Избегнувајте континуирано изложување на сончева светлина. Користете ножици за да ги отстраните сите лабави краеви. Свртете од време на време за изедначување на абењето. Место чисти истури за најдобри резултати. Димензии : 2 'x 3' е широк 2 стапки x 3 стапки долг, 2 ' 7 "x 8' е широк 2 стапки 7 инчи x 8 стапки долг, 4 'x 6' е широк 4 стапки x 6 стапки долг, 5 'x 8' е широк 5 стапки x 8 стапки долг 8 'x 10' е широк 8 стапки x 10' долг.

Избор на купувачи..