• Неодамнешно
Модрен Глам Марион Канал Тафтуван Канцелариски Стол, Повеќе Бои
zoom_in

Модрен Глам Марион Канал Тафтуван Канцелариски Стол, Повеќе Бои

DEN 942.24

Количина на стоки
check Достапно на барање

Не дозволувајте вашата канцеларија да биде место на сите работи и без игра-канал Стариот холивудски живот на гламур Со Модерен Глам Марион Канал Тафтувана Канцеларија стол. Основата и рацете на челичната цевка имаат елегантни модерни линии и прав агол и имаат месинг-обложена завршница. Ретро глам изгледот доаѓа заедно со тапацираното седиште и каналот тафтуван назад. Подлогата од пена на цврстото седиште и грбот од иверица обезбедува многу удобност додека работите.Изберете во која насока сакате да го погледнете Модерниот Глам Марион Канал Тафтуван Канцелариски Стол со избор на достапни ткаенини третирани со перформанси. Ткаената ткаенина од Слонова Коска создава чувство на суптилна елеганција, додека кадифената кадифена ткаенина во задебелени бои додава луксуз. Не грижете се ако имате дрвени подови во вашата канцеларија - на дното на столот има пластични лизгалки без мар. Создадете кохезивен изглед со другиот глам модерен мебел од ексклузивната Модерна Ретро Глам Колекција.Модерната Ретро Глам Колекција Ексклузивната Модерна Ретро Глам Колекција ги замислува формите На Арт Деко Со ретро дизајни од 1960-тите и 70-тите години на Мајами, доведувајќи ги во денешно време за свеж, современ мебел и декор. Четкани метали, допирно кадифени ткаенини, мермерни вени и свежи бои работат заедно за да создадат задолжителен лукс по вистинските цени. Димензии : 21w x 23.5 d x 36h во. Целосно заварени челични цевки рамка. Иверица седиште и назад со полиуретанска пена подлога. Перформанси третирани кадифе тапацир во вашиот избор на достапна боја. Слонова коска ткаена ткаенина опција за тапацир како што е достапна. Месинг обложена рамка заврши. Канал тафтување на грб. Капацитет на тежина : 250 фунти. Пластични лизгалки без мар за заштита на подови. Потребно е некое собрание. Дел од Ексклузивната Модерна Ретро Глам Колекција.

Избор на купувачи..