• Неодамнешно
Њу Ageџ Пет Екофл Фонтана Пилешка Штала Во Тен
zoom_in

Њу Ageџ Пет Екофл Фонтана Пилешка Штала Во Тен

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Чекор 1 до свежи јајца во ОВАА пилешка штала ЕКОФЛЕКС. Совршен за 2-4 кокошки. Вклучува кутија за гнездење и бар за печење. Прикачете пенкало ЕКОФЛЕКС (продадено одделно) за да го проширите просторот. Отстранлив покрив за лесно собирање јајца. Исплакнете со црево за лесно чистење. Нема да апсорбира течност или мирис. ЕКОФЛЕКС е комерцијална формула која вклучува обновено дрво и пластика во материјалот што овозможува производот да биде еколошки и голема вредност бидејќи ќе ги надмине повеќето други производи. ЕКОФЛЕКС е 100% нетоксичен и не ја апсорбира влагата. Нема ништо ВО ЕКОФЛЕКС што може да им наштети на вашите миленици. Лесно без алатки собранието. Бројот на птици може да варира во зависност од расата. Пенкало продаваат одделно. Изработен ОД екофлекс, нетоксичен рециклиран пластично-дрвен полимерен композитен материјал кој нема да се искриви, пукне или подели. Лесно, без алатки собранието. Рампа за кокошки да мигрираат од штала на земја.

Избор на купувачи..