• Неодамнешно
Сулки Вискоза Нишка, Тежина, Јдс
zoom_in

Сулки Вискоза Нишка, Тежина, Јдс

DEN 219.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Додадете пица во апликации, дупки за копчиња, врвни шевови, невестински, везови, ватирање, ресни, игла и многу повеќе. Сулки Вискоза Нишка, 40 Тежина, 250 yds : Додадете пица на апликации, дупки за копчиња, врвни шевови, невестински, везови, ватирање, ресни, игла и многу повеќе. Оваа нишка е мала тежина, но исклучително силна и свилена вискоза. Одлично за проекти за рачно шиење и е најпосакувана нишка за везење на машината за слободно движење. Одликувајќи Се Со Вкрстена нишка на предвремени калеми кои одговараат на сите машини за шиење за мазна, без заплеткување, помалку употреба и обезбедува рамномерен проток за постојано супериорен квалитет на бод. Овој пакет содржи еден 250 yd од 40 тежина Вискоза Нишка.

Избор на купувачи..