• Неодамнешно
Колман Потпис Сите Терени Водоотпорен Двоглед
zoom_in

Колман Потпис Сите Терени Водоотпорен Двоглед

DEN 2879.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

16х зголемување*поро призми Со Висок индекс за остра резолуција*Целосно обложени објективни леќи од 50мм*ergономски дизајнирани со гумен оклоп што не се лизга*водоотпорен, отпорен на магла, отпорен на прашина И Отпорен На удари Издржлив и цврст, Потпис 16х50 Колман Двогледот на Сите Терени е идеален за употреба во сите активности на отворено. Колман Потпис Двогледот на Сите Терени е целосно отпорен на најтешките услови на мајката природа и гарантирано ќе ви даде најголемо искуство со гледање. Зголемувањето од 16x секогаш ќе ве приближи до акцијата. Тие имаат леќи со поро призма кои обезбедуваат јасна резолуција и светли слики и се обвиткани во цврсто гумено оклопно куќиште. Дарежливото олеснување на очите му овозможува на гледачот да го гледа целото видно поле долго време без додавање на напрегање на очите, а исто така им го олеснува користењето на носителите на очила. Стаклените призми БК7 обезбедуваат совршено тркалезна излезна зеница и јасна не-вињетирана слика. 50мм, Повеќеслојни објективни леќи обезбедуваат најостри и најчисти слики. Со нивното гумено оклопно тело што не се лизга, торбичка за носење и ремен за вратот, овие двогледи секогаш ќе бидат заштитени и лесни за држење. Тие се водоотпорни, отпорни на магла и отпорни на прашина и се идеални за кампување, лов, спортски настани, гледање птици и сите други гледања на отворено или затворено. Боја : Црна Карактеристики : 16x зголемување. Висок индекс поро призми за остра резолуција. Целосно обложени објективни леќи од 50мм. designedономски дизајниран со гумен оклоп што не се лизга. водоотпорен, отпорен на магла, отпорен на прашина и отпорен на удари.

Избор на купувачи..