• Неодамнешно
Сафавиех Бијар Traditionalминта Традиционален Потресен Ориентален Килим Кралска Рѓа 4' 6' 8' 10', 4' 6' Внатрешна Дневна Соба, Правоаголник Во Спалната Соба
zoom_in

Сафавиех Бијар Traditionalминта Традиционален Потресен Ориентален Килим Кралска Рѓа 4' 6' 8' 10', 4' 6' Внатрешна Дневна Соба,

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Инспирирана од античките Ориентални Теписи на Иран, Колекцијата Бијар користи смели бои и медалјони кои имаат модерен пресврт поради нивниот намерно издржан изглед. Овие килими ќе изгледаат зачудувачки во преодни и традиционални стилови на декор. Моќ-се појави Во Турција на подобрен полипропилен, овие килими бараат одржување со ниско одржување, бидејќи тие практично не се пролеваат и се соодветни за области со голем сообраќај во домот.Карактеристики : висината на Купот е 0,25 - 0,5 инчитрадиционален Стилехичен Ориентален Тип На Ткаење : Машински Изработен Во Колекцијата Бијар На Сафавиех повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил. Кликнете тука за да дознаете повеќе.Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го текстот погоре за опис на боите прикажани на фотографијата. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Традиционален Стил. Шик Ориентална Шема.

Избор на купувачи..