• Неодамнешно
® WASHLET®+ aquia IV® Лак Дводелен Издолжен Двоен Флеш 1. и 0. ГПФ Тоалет Со Автоматско Испирање Е Современа Бидет Седиште, Памук Бело - MW4484726CEMFGNA#01
zoom_in

® WASHLET®+ aquia IV® Лак Дводелен Издолжен Двоен Флеш 1. и 0. ГПФ Тоалет Со Автоматско Испирање Е Современа Бидет Седиште,

DEN 6000.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

WASHLET® S7 го прикажува технолошки напредниот систем EWATER+® НА TOTO кој ги замаглува стапчето и тоалетната чинија, намалувајќи ја потребата за груби хемикалии за чистење. МИЈАЛНИК+® биде седиште и тоалет, специјално дизајнирани да го сокријат КАБЕЛОТ за водоснабдување и напојување за БЕСПРЕКОРНА интеграција. CEFIONTECT®, EWATER+® и dynamax tornado flush® создаваат синергија што ги оптимизира перформансите на испирање за да се намали фреквенцијата на чистење на тоалетот, минимизирајќи ја употребата на вода, груби хемикалии и време потребно за чистење. TOTO WASHLET® s7 е управуван од далечинско осветлено копче на допир во луксузен стил со складирање на меморија од 4 корисници за да се зачуваат претпочитаните поставки. Дизајнот на закривениот резервоар заедно со садот со здолниште создаваат софистициран изглед и ја минимизираат потребата да се достигне зад садот за чистење помеѓу ќошињата и пукнатините на надворешната трапвеј. Оваа верзија на AQUIA IV вклучува cefiontect®, слој од керамичка глазура што го минимизира отпадот од лепење на керамички површини. Ново редизајнираниот стил на капакот престојува на исто ниво со тоалетната чинија, обезбедувајќи рационален изглед и оставајќи впечаток на интегриран систем. Подобрениот дизајн на внатрешниот сад Аквија IV ја намалува отпорноста на проток на вода и турбуленциите, што резултира со потивко испирање. Aquia IV arc се одликува СО dynamax tornado flush® на toto, користејќи моќ за чистење од 360 степени за да стигне до секој дел од садот. AQUIA IV доаѓа подготвен за инсталирање во 12" грубо, но може да се прилагоди за грубо 10" или 14" со купување на одделно продаден адаптер. Овој минималистички дисплеј обезбедува попридржан изглед на вашиот washlet®. Ви овозможува проактивно да ја зачувате водата со избирање помеѓу плакнење од 0,9 GPF или 1,28 GPF за построги работни места. Универзалниот дизајн на Висина овозможува поудобна положба на седиштето низ широк спектар на корисници.Toto WASHLET+® Aquia IV Лак Дводелен Издолжен Двоен Флеш 1.

Избор на купувачи..