• Неодамнешно
Спектар -Р случај за Moto G 5G - рециклирани материјали - серија на свила - црна
zoom_in

Спектар -Р случај за Moto G 5G - рециклирани материјали - серија на свила - црна

DEN 95.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направено од 100% рециклирани материјали, Spectrum_R // Silk нуди крајна заштита од пад и антимикробна одбрана за вашиот уред. Овој случај не само што изгледа меко, туку се чувствува и меко. Технологијата за апсорпција на шок на потписот на Иткинс, Хектотек е вграден во периметарот на случајот за да ги апсорбира и растера мулти-Г шоковите. Подобрените подигнати рабови ги штитат камерата и екранот. Направени од рециклирани материјали-Рециклираните материјали на Иткинс во голема мерка се состојат од пост-индустриско производство, како и од други користени и бескорисни материјали . Технологија за апсорпција на шок-Технологијата за апсорпција на влијанието на влијанието на ИТКИНС е интегрирана во внатрешниот периметар на сите наши случаи за заштита од капки. Воздушните џебови со двојно слој ја распрснуваат и пренесуваат енергијата подалеку од вашиот уред на удар . Антимикробна одбрана-Заштитните случаи на Иткинс се направени со нашиот сопствен антимикробно полимер со високи перформанси. Ние не само што го заштитуваме вашиот телефон од секојдневните шокови и екстремни влијанија, туку исто така помагаме да ги задржиме вашите телефонски микроби и без микроб . Заштита на екран и камера-Подигнатите рабови со потписи на Иткинс помагаат во заштитата на вашиот екран и камера од гребнатини . 2x посилни магнети- Технологијата Itskins Mag2.0 има 2x посилни магнети за подобра приврзаност и усогласување на вашите полначи и додатоци компатибилни со Magsafe.

Избор на купувачи..