• Неодамнешно
Вечер со мала топлина „платно уметност од Бени Петерсон
zoom_in

Вечер со мала топлина „платно уметност од Бени Петерсон

DEN 704.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Бени Петтерссонјубјект : Пејзаж-аперестит : Природно модерен производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пристаниште што истекува во водата со дрвја околу. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бени Петерсон „Вечер со малку топлина“ платно уметност.

Избор на купувачи..