• Неодамнешно
Чиполо еден пакет со 2 парчиња, жолт
zoom_in

Чиполо еден пакет со 2 парчиња, жолт

DEN 3168.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Совршено за пронаоѓање на вашите клучеви, торба, ранец во секунди. Користете ја апликацијата Chipolo за да ја ringвони вашата погрешно поставена ставка или да кликнете двапати на Chipolo за да го пронајдете вашиот телефон. Добијте известување од апликацијата ако ја оставите вашата ставка зад себе. Најгласниот, пронаоѓач на клучеви со Bluetooth отпорен на вода - Chipolo One свири звук од 120 db што ви помага да ги пронајдете копчињата што недостасуваат брзо. Тоа е отпорен на вода за да можете да го користите во сите услови без да се грижите за оштетување на вашиот уред за следење . најдете ги вашите скапоцености - прикачете го чиполо на која било ставка што сакате да ја пронајдете и користите Bluetooth врската со вашиот i Phone или Android телефон за да го пронајдете . Погрешни или изгубени клучеви? Ring Chipolo од апликацијата Chipolo или видете каде ги имавте на мапа, ако тие се надвор од опсегот Bluetooth . Долг век . Кога батеријата ќе започне да се спушта, ќе се известите и лесно можете да ја замените батеријата . Бесплатни сигнали од опсег - повеќе не ве оставаат дома без клучеви или паричник. Добијте известување кога излегувате и оставајте ги вашите предмети зад себе. Не е потребна претплата . Пронаоѓач на телефон - двојно притиснете го вашиот чиполо за да го направите вашиот телефон ringвони дури и ако е молк. Можете исто така да ја користите нашата веб -апликација за да ја видите точната локација, да ringвони на вашиот телефон или да испратите прилагодено известување за прикажување на вашиот мобилен телефон . Споделување - споделете го чиполо со вашите најблиски и да си помогнете едни на други да го најдат. Пребарување во заедницата - целата заедница Чиполо може да ја бара вашата изгубена ставка. Селфи - Користете го Чиполо како безжичен бленда на камерата на вашиот телефон. Контролирано со глас - Чиполо работи со асистент на Google, Amazon Alexa и Siri.

Избор на купувачи..