• Неодамнешно
Американски ателје Хартстон Канистер за канистер за црвени камења
zoom_in

Американски ателје Хартстон Канистер за канистер за црвени камења

DEN 399.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Складирањето на храна никогаш не било толку стилски! Од современата фарма до француската земја, ниту една кујна не е комплетна без овој впечатлив канистер за црвени камења, поставен од американски Ателје. Комплетот вклучува три различни контејнери со stoneware со капаци со камења. Совршено за колачиња, бонбони, кафе, брашно, шеќер, ориз, тестенини, житни култури и многу повеќе! Нашата колекција за појавување прави идеален додаток на секоја модерна оставата, чајната кујна. Прикажете ги теглите пред и центар на вашиот остров или countertop. Користете за прикажување, организирање и чување на сите видови закуски без да ја натрупувате вашата кујна. Донесете го дома ова елегантно трио, а вашите главни простории стануваат моментална starвезда на полицата. Дебелите, издржливи тегли се побезбедни од пластичните. Капацитетот на теглите е 51, 26 и 16 унци. Совршен подарок за секоја пригода, вклучувајќи роденден, празник, годишнина, свадба и домаќинство. Чувајте ги вашите закуски свежи и вашата кујна стилска. Само вистинското вклопување за вашите лабави закуски и материјали. Миење на рацете.

Избор на купувачи..