• Неодамнешно
Shason Textile 45 Yd памук полиестер мешавина од бандана за шиење и занаетчиска ткаенина, црвена, бела и сина боја
zoom_in

Shason Textile 45 Yd памук полиестер мешавина од бандана за шиење и занаетчиска ткаенина, црвена, бела и сина боја

DEN 95.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Шасон Текстил претставува полиестерска памучна ткаенина 45 ”широка. Тежината на ткаенината е 95 GSM. Погодно за сите занаетчиски потреби. Во голема мерка се користи за постелнина, како што се капаци за кревет, перници, чаршафи и капакот на дувлата. Поли памучен материјал е комбинација на природни памучни и синтетички полиестерски влакна. Поли-памучните мешавини се силни, издржливи и отпорни на солза. Тоа е лесна ткаенина која има малку повеќе текстура во споредба со 100% памук. Поли -памуците значително се користат за печатење на ткаенини, правење маски, кошули, блузи. Тешките најчесто се користат за здолништа, панталони, абење. Shason Textile 45 "x 3 Yd памук полиестер мешавина геометриска шиење и занаетчиска ткаенина, црвена, бела и сина : содржина : 80 проценти поли, 20 проценти памук. Ширина : 44/45". Грижа : Машинско миење одделно, ладна вода. Не користете белило. Tumble Dry Ship. Извадете пред целосно да се исуши. Користете железо доколку е потребно. 3 дворови пред сечење.

Избор на купувачи..