• Неодамнешно
Кафето на Дон Франциско француско мелено кафе, темно печено, оз
zoom_in

Кафето на Дон Франциско француско мелено кафе, темно печено, оз

DEN 96.64

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нашиот процес прави разлика. Како што нашето семејство научил на нашиот имот за кафе во Куба пред скоро 150 години, грижата е најважниот чекор во култивирање на квалитетно кафе. Таа едноставна идеја е она што го прави кафето и кафето на Дон Франциско и кафеа различно од овој ден. Вклучени сме на секој чекор од процесот од набавка на високо квалитетни кафиња до лично прибирање примероци секое утро до нашата заложба за зајакнување на одржливоста. Ова е внимателно внимание на деталите што ни овозможува да се осигураме дека добивате најдобро квалитетно кафе во вашата чаша. Нашата иницијатива за директно влијание влијае на секоја деловна одлука што ја донесуваме за да можеме да ги зачуваме природните ресурси и нашето опкружување за идните генерации на нашето семејство и твоето. Четири генерации силни : експертиза на нашето семејство се протега повеќе од 150 години, назад во нашиот имот за кафе во Куба. Сега сме со седиште надвор од Лос Анџелес во градот Вернон. Француско печено кафе : извадете неколку кафе од торбата и пијалак до содржината на вашето срце. Едноставно најдобриот начин да го започнете вашето утро . Нашето темно печење никогаш не е горчливо за оние што бараат од обична пијалак. Ова е длабока, темна печена чаша во класичен француски стил со чаден арома и навестувања на темно чоколадо . Темно печено кафе : Овие мелења на кафе ослободуваат интензивна чадлива арома и богат вкус. Вистинско задоволство за вашите пупки за вкус . направено само со 100% кафе од Арабика од некои од најдобрите региони што растат кафе во светот. Вклучува шест 12 мл. Чанти . Опачете го вашиот производител на кафе и подгответе тенџере од најдобро мелено кафе. Наполнете ја криглата до работ и подгответе се да го преземете денот. Lifeивотот е добар . Мешан, печен и спакуван на нашата печење со нула отпад до земја.

Избор на купувачи..