• Неодамнешно
Деца од маица и шорцеви за момчиња на Гаранималс, сет на облека од 2 парчиња, големини 4-10
zoom_in

Деца од маица и шорцеви за момчиња на Гаранималс, сет на облека од 2 парчиња, големини 4-10

DEN 279.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сончевите денови се ветре со оваа моментална облека од 365 деца од Гаранималс! Одликувајќи се со графички мета и шорцеви, овој сет од 2 парчиња е ладен и координиран изглед за летото. Уште повеќе, тој може да се меша и да се совпаѓа со бесконечни облеки цела сезона. Супер-меката ткаенина го одржува удобен на кој било начин како да одлучи да ја спари! Исклучиво на. Материјал : 60% памук/40% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет со 2 парчиња вклучува : еден графички мета и еден пар шорцеви. Маица : опуштено вклопување; вратот на екипажот; кратки ракави; Графички принт од предната страна. Шорцеви : опуштено вклопување; еластична половината; Повлечен стил; две странични џебови на цвест; Сеопфатно печатење или цврсто. OEKO-TEX ® Стандард 100 Сертифициран : 19.Hus.90770. Облека со маици и шорцеви од 2 парчиња за момчиња од 365 деца од Гаранималс.

Избор на купувачи..