• Неодамнешно
Уметнички ткајачи atiyya Глобален килим во затворен простор
zoom_in

Уметнички ткајачи atiyya Глобален килим во затворен простор

DEN 1246.72

Количина на стоки
check Достапно на барање

Колекцијата „Бахар“ ги привлекува глобалните инспирирани дизајни кои се преполнуваат со елеганција и благодат! Совршен додаток за секој дом, овие парчиња ќе додадат еклектичен шарм во секоја просторија! Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња чамци издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен, полиестер во Турција и има среден куп. Само чисто место. 60% полипропилен / 40% полиестер. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,4 ". Само во затворен простор. Моден и еклектичен, овој глобален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . бело. Нијанси на јаглен, беж, средно сиво. големини достапни во колекцијата. Уметност на јазол. Наменета да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршени за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . лесно За чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. Канистер вакуумите без ритами за ритам се оптимален вид вакуум за употреба на килими, но можете да го користите и прилогот за прицврстување на AN исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите. Препорачана подлога за килим.

Избор на купувачи..