• Неодамнешно
Gatorade Organic сорта Спортски пијалок, 16. Оз, шишиња
zoom_in

Gatorade Organic сорта Спортски пијалок, 16. Оз, шишиња

DEN 175.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Освежете се и хидрирани со овој пакет органска сорта Gatorade. Со наследство над 40 години во изработката, Гатараде ги носи најуки-истражуваните и тестирани начини за хидрирање, закрепнување и гориво. Ова е причината зошто на производите им веруваат некои од најдобрите светски спортисти. Овој пакет сорта на Gatorade е направен со органски шеќер од трска и природни вкусови и е формулиран со електролити за да помогне во замена на она што е изгубено во пот. Кога се пот, губите повеќе од вода, овој гатарадски гаснеч содржи критични електролити за да помогне во замена на она што е изгубено во пот. Тестирани во лабораторијата и го користат добрите. Вклучува вкусови : јагода, овошје од страст и мешана бери. Направено со органски шеќер од трска и природни вкусови. 12-пакет од 16,9 FL Oz Gatorade пијалок во шишиња. Шишињата Gatorade се рециклираат.

Избор на купувачи..